Porady Uroda Zdrowie

Pielęgnacja cery trądzikowej

Trądzik jest zmorą wielu z nas – wbrew powszechnemu przekonaniu, problem ten dotyka nie tylko osoby w wieku nastoletnim. Również dorośli niekiedy zmagają się z problemem trądziku. Pielęgnacja cery trądzikowej może przysparzać niemałych problemów – należy bowiem używać odpowiednich kosmetyków i unikać pewnych rzeczy, aby nie pogorszyć stanu cery.
Najważniejszą rzeczą jest codzienne oczyszczanie problematycznej cery. Gromadzące się na niej zanieczyszczenia i nadmiar łoju zatykają ujścia gruczołów łojowych w skórze, co prowadzi do powstawania pryszczy i wągrów. W sklepach i aptekach znajdziemy odpowiednie kosmetyki do oczyszczania cery trądzikowej.

Jeśli walczymy z trądzikiem, warto unikać makijażu, ponieważ jego nadmierne stosowanie również źle wpływa na cerę trądzikową. Warto ograniczyć stosowanie fluidu i pudru do niezbędnego minimum. Nie powinno się także stosować tłustych kremów do twarzy – cera trądzikowa zazwyczaj jest cerą przetłuszczającą się, więc tego rodzaju kosmetyki nie są dla niej korzystne.

Problemy trądzikowe miewają różne nasilenie. Jeśli nie możemy uporać się z trądzikiem, a cera wygląda coraz gorzej, warto udać się do lekarza dermatologa. Przepisze on nam odpowiednie leki i kosmetyki, które rozprawią się z wrogiem skuteczniej, niż drogeryjne kremy i żele.

https://vesu.pl/category/kosmetyki-pielegnacja-twarzy-tradzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *